Usługa bez niespodzianek

lut 6, 2023 | Faktoring w mediach

Sprawnie i bez niepotrzebnych formalności – takie są oczekiwania przedsiębiorców korzystających z faktoringu. Na co zwrócić uwagę, szukając dostawcy takiej usługi?

 

W ciągu trzech kwartałów 2022 r. firmy zrzeszone w Polskim Związku Faktorów wykupiły wierzytelności o wartości zbliżonej do uzyskanej w całym 2021 r. Dziewięć miesięcy poprzedniego roku przyniosło im obroty blisko 345,6 mld zł,  tj. o prawie 35 proc. więcej niż rok temu. Faktury na gotówkę zamieniło 23,6 tys. przedsiębiorstw. Przekazały do sfinansowania prawie 16,3 mln faktur.

 

– Finansowanie faktorantów łączymy z podnoszeniem bezpieczeństwa obrotów handlowych, m. in.  poprzez badanie kontrahentów, monitoring i inkaso faktur, a także ubezpieczenie należności. Nasze kompleksowe podejście do klientów powoduje, że wciąż rośnie grono przedsiębiorców sięgających po usługi firm faktoringowych, a co za tym idzie, liczba faktur czy wartość obrotów faktoringowych – mówi Konrad Klimek, przewodniczący komitetu wykonawczego PZF. Decydując się na rozpoczęcie współpracy faktoringowej, warto wybrać sprawdzoną firmę. Konsultanci, którzy mają duże doświadczenie, pomogą wówczas wybrać najlepsze rozwiązania dla firmy i jasno wytłumaczą, jak działają poszczególne usługi.

 

Więcej w dzienniku Rzeczpospolita.