Patronaty

Międzynarodowy Kongres Faktoringu

Kongres Faktoringu to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu spotkań menedżerów i praktyków faktoringu i finansów w Polsce. Udział w nim biorą uznani eksperci z całego świata. Omawiane są tu najważniejsze problemy i wyzwania stojące przed dostawcami usług faktoringowych zarówno w Polsce, jak i na innych rynkach.

Kongres Faktoringu to wydarzenie o szczególnym znaczeniu dla prezesów firm faktoringowych, dyrektorów departamentów finansowania handlu w bankach, przedstawicieli środowiska naukowego oraz firm rozwijających infrastrukturę do współprac z branżą.

Więcej informacji na stronie kongresu

Konkurs „Złote Pióro PZF”

Polski Związek Faktorów organizuje doroczny konkurs na najlepszą pracę licencjacką, magisterską lub doktorską poświęconą faktoringowi. Celem konkursu jest promocja badań nad usługą faktoringu, prowadzonych w instytucjach akademickich w Polsce oraz popularyzacja wiedzy o faktoringu na wyższych uczelniach i w otoczeniu biznesowym.

Złote Pióro jest główną nagrodą w konkursie. Przyznawana zostanie autorom najlepszych prac doktorskich, dyplomowych I i II stopnia instytucji akademickich obejmujących tematykę faktoringu. W wyniku postępowania konkursowego przyznawane są: nagroda główna oraz dwa wyróżnienia w kategoriach: I – prace doktorskie; II – prace magisterskie; III – prace licencjackie.

Więcej na stronie konkursu

Płacę faktury – jestem gospodarczo odpowiedzialny

Polski Związek Faktorów został oficjalnym patronem merytorycznym akcji promującej gospodarczą odpowiedzialność biznesu Płacę faktury – jestem gospodarczo odpowiedzialny. Na stronie internetowej kampanii przedsiębiorcy mogą znaleźć prawdziwe historie osób prowadzących biznes, które spotkały się z problemami wynikającymi z braku płynności finansowej oraz poznać rozmaite narzędzia do poprawy tej sytuacji. W ramach działań przygotowano też materiały poradnikowe oraz wskazówki ekspertów, jak usprawnić proces przepływu należności również w formie wideo. W ramach kampanii organizatorzy opracowali bezpłatny e-poradnik, z którego przedsiębiorcy mogą dowiedzieć się, jak poprawić swoją płynność finansową i tym samym umocnić pozycję firmy na rynku.

Więcej informacji o kampanii znajdą Państwo na stronie: placefaktury.pl