XI Międzynarodowy Kongres Faktoringu

— edycja online —


1 i 15 października 2020 r.

Wydarzenie online

 

1 i 15 października 2020 r.

 

Kongres Faktoringu to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu spotkań menedżerów i praktyków faktoringu i finansów w Polsce. Udział w nim biorą uznani eksperci z całego świata.

 

W tym roku, ze względu na okoliczności, Kongres odbył się online. Oglądaliśmy dwie sesje: 1 oraz 15 października 2020 r. Podczas pierwszej omówiliśmy sytuację na światowych rynkach oraz kondycję sektora faktoringu. W drugiej, przyjrzeliśmy się jak nowe technologie wpływają na rozwój naszych usług.

 

Dziękujemy, że byliście z nami!

 

Prezentacje oraz zapis transmisji I sesji

Prezentacje oraz zapis transmisji II sesji

Międzynarodowy Kongres Faktoringu to doroczne spotkanie ekspertów branży faktoringowej z całego świata oraz przedsiębiorców korzystających z ich usług. W ciagu 10 poprzednich edycji zebrał liczne grono wiernych słuchaczy i sympatyków. W obradach zawsze biorą udział uznani eksperci. Omawiają sytuację gospodarczą w Polsce i na świecie. Odpowiadają na pytania związane z wykorzystaniem nowych technologii w finansach. Analizują zmiany prawne, regulujące funkcjonowanie przedsiębiorczości. W naszych spotkaniach uczestniczą także menedżerowie firm korzystających z faktoringu. Uważnie słuchamy ich opinii na temat naszej usługi.

W tym roku Kongres miał się odbyć już po raz jedenasty. Jednak koronawirus pokrzyżował nasze plany i nie mogliśmy spotkać się w tradycyjnej formule. Dlatego Związek zdecydował, że spotkamy się online.

Aby zapewnić słuchaczom komfort udziału w naszym wydarzeniu, podzieliliśmy je na dwie sesje: 1 oraz 15 października. Podsumowaliśmy w nich sytuację gospodarczą w kraju i na świecie, przeanalizowaliśmy kondycję naszej branży, a także przyjrzeliśmy się jak nowe technologie wpłynęły w czasie lockdownu na przyzwyczajenia przedsiębiorców.

Spotkanie było pełne pasjonujących wystąpień, ciekawych dyskusji i ważnych pytań.

Serdecznie dziękujemy za udział!

 

Jarosław Jaworski
Przewodniczący Komitetu Wykonawczego
Polskiego Związku Faktorów

Program

Sesja I, 1 października 2020 r.

10:00 – 10:05

Otwarcie I sesji Kongresu

10:05 – 10:45

Prezentacja: Gospodarka w warunkach drugiej fali pandemii oraz perspektywy rozwoju sektora faktoringu i finansowania biznesu

część I: Grzegorz Sielewicz (Główny Ekonomista Coface)
część II: Jarosław Jaworski (Przewodniczący Komitetu Wykonawczego PZF), Dariusz Steć (Dyrektor Wykonawczy PZF)

10:45 – 11:30

Panel dyskusyjny: Lockdown gospodarczy – jaka przyszłość czeka rynki?

Paneliści: Jarosław Jaworski (Przewodniczący Komitetu Wykonawczego PZF), prof. dr hab. Waldemar Rogowski (Główny Analityk BIK), Paweł Szczepankowski (Przewodniczący Podkomisji Ubezpieczeń Należności PIU), Mateusz Walewski (Główny Ekonomista BGK)
Moderator: Dariusz Steć (Dyrektor Wykonawczy PZF)

11:30 – 11:45

Sesja pytań i odpowiedzi

Sesja II, 15 października 2020 r.

10:00 – 10:05

Otwarcie II sesji Kongresu

10:05 – 10:35

Prezentacja: Nowe technologie – jak wspierać rozwój biznesu?

Jerzy Dąbrowski (Wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego PZF),
Michał Pawlik (Szef Zespołu ds. Technologii PZF)

10:35 – 11:30

Panel dyskusyjny: Jak nowe technologie zmieniają prowadzenie biznesu?

Paneliści: Piotr Badura (Wiceprezes Zarządu CRIF), Radosław Drozd (Członek Zarządu PKO Leasing, przedstawiciel ZPL), Daniel Huszár (Szef Działu Sprzedaży efcom), dr Milan Popović (Uniwersytet Łódzki), Szymon Wiliński, (Dyrektor ds. Rozwoju Informacji Coface)
Moderator: Jerzy Dąbrowski (Wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego PZF)

11:30 – 11:45

Sesja pytań i odpowiedzi

Partnerzy

Partner Główny
Partnerzy Kongresu
Partnerzy PZF
Partnerzy Medialni