Faktoring wraca do normalności

kwi 20, 2021 | Faktoring w mediach

W czasie pandemii branża spowolniła, ale już w I kwartale tego roku faktorzy nabyli wierzytelności warte o 12 proc. więcej niż rok temu, pisze dziennik Puls Biznesu.

 

Firmy zrzeszone w Polskim Związku Faktorów (PZF) w pierwszym kwartale tego roku odnotowały prawie 12-procentowy wzrost. To może oznaczać, że branża wraca na ścieżkę wzrostu sprzed pandemii, czytamy w dzienniku. W 2020 r. jej obroty urosły zaledwie o 3 proc. Jednak zanim koronawirus zaatakował świat, faktorzy notowali co roku dwucyfrowe wzrosty. Zdaniem Jarosława Jaworskiego, przewodniczącego komitetu wykonawczego PZF, dobry początek roku potwierdza, że faktoring sprawdza się nie tylko w okresie prosperity, ale także w czasie recesji.

 

– Dobre wyniki branży na początku tego roku, a zwłaszcza blisko 12-procentowy wzrost obrotów traktujemy jako zapowiedź zbliżającego się powrotu do normalności, czyli konsekwentnego i systematycznego rozwoju branży w kolejnych kwartałach, tak jak miało to miejsce przed wybuchem pandemii – mówi Jarosław Jaworski na łamach Pulsu Biznesu.

 

Więcej w Pulsie Biznesu.