Faktoring wspiera spedytorów

paź 30, 2017 | Faktoring w mediach

Branża transportowa jest kluczowym ogniwem w łańcuchu dostaw towarów na rynku krajowym i rynkach międzynarodowych. Polscy spedytorzy stanowią tu znaczącą siłę. Dlatego sektor ten ma duże znaczenie dla całej gospodarki. Zmaga się jednak z wieloma problemami, takimi jak sezonowość i niestabilne prawo, zwłaszcza europejskie, a także wynikające z nich wahania płynności. Rozwiązaniem, które może przyjść z pomocą w zmiennej sytuacji jest faktoring – pisze w Rzeczpospolitej Tomasz Biernat, sekretarz PZF.

Problemy z zachowaniem płynności finansowej dotykają większości branż na polskim rynku. Jedną z nich jest transport. Długie terminy płatności i brak środków obrotowych stanowią w niej jedną z najbardziej dotkliwych przeszkód w prowadzeniu działalności.

 

Rozwiązaniem, po które sięga coraz więcej firm z tego sektora, jest faktoring, bo dzięki niemu mogą utrzymać płynność finansową. Mają one wprawdzie do niego utrudniony dostęp ponieważ przy dużej operatywności nie mają czasu (i często możliwości), by udokumentować solidność swoich kontrahentów przed faktorem.

 

Jednak #faktoring dla transportu to usługa skierowana zarówno do przewoźników krajowych, jak i międzynarodowych. Przedsiębiorcy otrzymują gotówkę zaraz po wykonaniu frachtu. Uzyskane finansowanie może być wykorzystane na dowolny cel np. płatności za paliwo, raty leasingowe, ZUS, US.

 

Więcej w Rzeczpospolitej z 30 października 2017 r. oraz na stronie: http://www.handelmiedzynarodowy.info/tsl/faktoring-wspiera-spedytorow