Polski Związek Faktorów objął patronat nad Międzynarodową Konferencją CEE SME Banking Club Conference 2017.

W dniach 23-24 listopada 2017 r. w Krakowie pod patronatem Polskiego Związku  Faktorów odbędzie się trzecia edycja Międzynarodowej Konferencji CEE SME Banking Club Conference, organizowana przez SME Banking Club.

Konferencja jest skierowana do przedstawicieli sektora finansowego, odpowiedzialnych za usługi dla małych i średnich przedsiębiorstw w bankach, firmach faktoringowych i leasingowych z Europy Środkowo-Wschodniej. Celem wydarzenia jest wspieranie rozwoju bankowości i usług finansowych dla segmentu MŚP i wymiany doświadczeń w tej dziedzinie pomiędzy bankierami, firmami leasingowymi i faktoringowymi w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Podczas pierwszego dnia konferencji w Krakowskim Parku Technologicznym odbędzie się panel na temat branży Fintech w Polsce, a jego uczestnikami będą przedstawiciele firm z tej sfery oraz instytucji, które zajmują się wsparciem fintech start-upów w Polsce. Po panelu uczestnicy wezmą udział w Gali Networkingowej.

Drugi dzień Konferencji będzie poświęcony tematom transformacji cyfrowej oraz nowych rozwiązań w bankowości i produktach finansowych dla klientów MŚP. Będzie mowa m.in. o wyłącznie cyfrowych bankach dla segmentu MŚP, kredytowaniu online i usługach niefinansowych, które banki oferują dla tego segmentu.

Odbędzie się także specjalna sesja „Leasing i faktoring – transformacja od podstawowych do alternatywnych źródeł finansowania sprzętu i faktur dla MŚP”. W ramach sesji branżę faktoringową reprezentować będą: Dariusz Steć, Przewodniczący Komitetu Wykonawczego Polskiego Związku Faktorów, Tomasz Domagalski, prezes polskiego oddziału Finiaty, Mariusz Łukasiewicz, dyrektor Departamentu Faktoringu i Finansowania Handlu Raiffeisen Banku Polska S.A. oraz ilena Videnova, dyrektor zarządzający Coface Bulgaria . Moderatorem Panelu będzie Michał Pawlik, prezes SMEO.

Więcej informacji na stronie SME Banking Club.