Faktoring rośnie mimo pandemii

lut 4, 2021 | Faktoring w mediach

Koronawirus nie osłabił kondycji sektora faktoringowego. Jego obroty w minionym roku wzrosły o 3 proc., czytamy w Pulsie Biznesu.

 

Polski Związek Faktorów (PZF) zaprezentował wyniki branży za 2020 r. Okazuje się, że w czasie pandemii sektorowi udało się osiągnąć 3-procentowy wzrost. To niewiele, biorąc pod uwagę fakt, że przed atakiem koronawirusa branża co roku chwaliła się dwucyfrowymi wzrostami. Łączna wartość wierzytelności, które w minionym roku trafiły do faktorów, sięga 290 mld zł. Rok temu było to 281,7 mld zł, pisze Puls Biznesy.

 

– Miniony rok był dla polskich firm zdecydowanie najtrudniejszym okresem, odkąd nasza gospodarka działa w warunkach wolnego rynku. Wiele z nich zostało mocno dotkniętych skutkami pandemii. Kryzys nie ominął klientów usług faktoringowych. Jednak mimo niekorzystnych warunków gospodarczych zainteresowanie faktoringiem udało się utrzymać. Przybyło firm, które zdecydowały się na finansowanie działalności w oparciu o faktury – mówi Jarosław Jaworski, przewodniczący komitetu wykonawczego PZF, na łamach Pulsu Biznesu.

 

Więcej w Pulsie Biznesu.