Faktoring – przepis na sukces w trudnych czasach

wrz 4, 2020 | Faktoring w mediach

Faktoring od lat utrzymuje rosnące zainteresowanie przedsiębiorców. Nawet w czasie kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa, po chwilowych, trwających jeden kwartał, zawirowaniach, szybko powrócił na ścieżkę rozwoju. Zawdzięcza to przede wszystkim elastyczności i wygodzie, jaka oferuje klientom w dostępie do finansowania działalności gospodarczej, pisze na łamach Gazety Finansowej Jarosław Jaworski, przewodniczący komitetu wykonawczego PZF.

 

Firmy faktoringowe od ponad ćwierć wieku wspierają polskich przedsiębiorców w prowadzeniu działalności. Finansują ich rozwój i zapewniają środki na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb. Z ich usług korzysta już 18 tys. firm w Polsce.

 

Faktorzy potrafią skutecznie rozwiązywać problemy finansowe polskich przedsiębiorców. Mają dla nich ofertę, która gwarantuje finansowanie bieżącej działalności i bezpieczeństwo obrotów handlowych. Zwiększają płynność firm przez co umożliwiają ich stabilny rozwój. Właśnie dlatego przedsiębiorcy coraz chętniej sięgają po faktoring. Usługa zabezpiecza ich przy tym przed ryzykiem braku zapłaty ze strony kontrahentów.

 

Bez faktoringu wiele przedsięwzięć biznesowych po prostu by nie przetrwało. Ci, którzy zaczynają jako start-upy, znajdują się w sytuacji, w której utrzymanie płynności finansowej staje się jednym z głównych warunków przetrwania. Zapewnia im je właśnie właśnie usługa faktoringowa.

 

Więcej w Gazecie Finansowej.