Jest szansa na literę V w gospodarce

lip 17, 2020 | Faktoring w mediach

Nie ma zatorów płatniczych, firmy są nadpłynne, ruszył popyt. Powrót do normalności jeszcze nie nastąpił, ale pespektywy są zaskakująco dobre – czytamy w Pulsie Biznesu.

 

Pomimo fatalnego kwietnia i jeszcze gorszego maja rynek faktoringowy zakończył pierwsze półrocze na plusie – donosi gazeta. Ze wstępnych informacji wynika, że obrót fakturami na koniec czerwca był o 2,4 proc. wyższy niż po sześciu miesiącach 2019 r. Dodatnia dynamika cieszy, ale trzeba pamiętać, że jest to rynek, dla którego kilkunastoprocentowy wzrost nie jest niczym nadzwyczajnym. W I kwartale obroty wrosły o 13,7 proc., więc 2 proc. to urobek symboliczny. Z drugiej strony – takie zakończenie półrocza, po drastycznym spadku w II kwartale, jest niespodzianką – czytamy dalej.

 

– Po zamrożeniu gospodarki spodziewaliśmy się, że II kwartał będzie dla naszego sektora stracony. Na szczęście już w czerwcu faktoring kolejny raz udowodnił swoją odporność na kryzys – mówi na łamach Pulsu Biznesu Jarosław Jaworski, przewodniczący komitetu wykonawczego Polskiego Związku Faktorów.

 

Więcej w Pulsie Biznesu.