Webinarium: Faktoring – recepta na płynność finansową

gru 2, 2019 | Informacje prasowe

Polski Związek Faktorów i Polski Instytut Credit Management nawiązali współpracę w zakresie organizacji webinariów na temat faktoringu. W pierwszej edycji ekspertami PZF byli Konrad Klimek oraz Dariusz Steć. Opowiedzieli jak faktoring wpływa na płynność finansową firm.

 

Finansowanie działalności firm poprzez faktoring zyskuje na popularności i znaczeniu. Potwierdzają to zarówno wyniki rynku, jak i badania postrzegania tej usługi wśród przedsiębiorców.

 

Aby je uporządkować, opisać i tworzyć usługę najlepiej dopasowaną do potrzeb przedsiębiorców, Polski Związek Faktorów od dwóch lat realizuje diagnozę nastawienia do oferty swoich członków. Jej celem jest nie tylko określenie, jak faktoring jest oceniany, ale także wyciągnięcie wniosków na przyszłość.

 

Pierwszym istotnym problemem przedsiębiorców są kłopoty z płatnościami. To poważna bariera w  prowadzeniu biznesu. Ponad połowa badanych firm przyznaje, że spotyka się z sytuacjami, w których współpraca z kontrahentem jest uwarunkowana wydłużeniem terminów płatności faktur. To jeden z pierwszych poważnych czynników decydujących o tym, że przedsiębiorcy zaczynają szukać rozwiązań i sięgają po faktoring.

 

O tym i wielu innych ciekawych aspektów opowiedzieli eksperci PZF: Konrad Klimek oraz Dariusz Steć. Zapraszamy do obejrzenia nagrania:

https://picm.pl/dzialalnosc/webinaria-picm/credit-club-picm-on-line-1119/