Faktorzy o przeciwdziałaniu wyłudzeniom

mar 7, 2019 | Informacje prasowe

Polski Związek Faktorów po raz kolejny patronował dorocznemu spotkaniu branży faktoringowej i leasingowej – Risk & Supervision Meeting. Tegoroczna edycja była poświęcona wyzwaniom w obszarze ryzyka finansowego i walki z fraudami.

 

Przedstawiciele rynku faktoringowego byli uczestnikami panelu dyskusyjnego na temat zastosowania nowych technologii w przeciwdziałaniu wyłudzeniom. Rozmowę moderował Michał Pawlik, Prezes Zarządu SMEO, zaś udział w niej wzięli m. in. Jerzy Dąbrowski – Dyrektor Generalny Bibby Financial Services Sp. z o.o. oraz Paweł Tobis – Wiceprezes Zarządu Coface Poland Factoring Sp. z o.o.

 

Największym wyzwaniem obu branż oczywiście są fraudy, które dziś zmieniają trochę swój charakter. Z fraudów prowadzonych przez zorganizowane, „podwórkowe” grupy przestępcze, przechodzimy do bardzo wyrafinowanych fraudów w oparciu o technologie internetowe, prowadzone przez grupy przestępcze, czy też indywidualnych, nazwijmy ich „fraudsterów”, wykorzystujących ogromne doświadczenie, wiedzę i narzędzia technologiczne – podsumował dyskusję Michał Pawlik.

 

Gościem specjalnym konferencji był Mammerler Christoph, Business Development Manager DACH CRIF Austria, który podczas swojego wystąpienia zaprezentował rozwiązania związane z szybkim i prostym udzielaniem pożyczek klientowi indywidualnemu (apliakcje skanowania dokumentów i twarzy związane ze składaniem wniosku o pożyczkę).

 

Więcej na stronie CRIF.