Nowa szefowa europejskiej organizacji faktoringowej EU Federation

mar 9, 2018 | Aktualności, Informacje prasowe

Françoise Palle-Guillabert, dyrektor generalna Francuskiego Stowarzyszenia Firm Finansowych (ASF), została nową przewodniczącą komitetu wykonawczego EU Federation (EUF), organizacji reprezentującej branżę faktoringu i finansowania handlu w Unii Europejskiej.

 

Podczas czwartego szczytu Unii Europejskiej w sprawie faktoringu i finansowania handlu w Atenach, który odbył się w dniach 6-7 marca 2018 r. wybrano nowych członków komitetu wykonawczego EU Federation (EUF). Jego przewodniczącą została Françoise Palle-Guillabert, dyrektor generalna Francuskiego Stowarzyszenia Firm Finansowych (ASF). Jej kadencja potrwa 2 lata.

 

Françoise Palle-Guillabert jest prawnikiem. Ukończyła Institut d’Études Politiques w Paryżu. Od października 2008 r. jest dyrektor generalną Francuskiego Stowarzyszenia Firm Finansowych (ASF). Od 2009 r. zasiada w  zarządzie EU Federation (EUF).

 

Wybrano także nowych wiceprzewodniczących komitetu wykonawczego EU Federation (EUF). Zostali nimi Fausto Galmarini i Josep Selles.

 

EU Federation (EUF) jest organizacją przedstawicielską branży faktoringu i finansowania handlu w Unii Europejskiej. Obejmuje ona krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia branżowe działające w regionie. EUF współpracuje z rządami i ustawodawcami, na rzecz zwiększenia dostępności finansowania dla biznesu, ze szczególnym naciskiem na małe i średnie przedsiębiorstwa. EUF ma charakter platformy dialogu pomiędzy branżą faktoringową i finansami komercyjnymi a kluczowymi decydentami w całej Europie.

 

Polski Związek Faktorów jest jednym z założycieli EU Federation i należy do organizacji od samego początku, tj. od 2009 r. W jej komitecie wykonawczym zasiada Andrzej Żbikowski, wiceprzewodniczący komitetu wykonawczego PZF.