Postawić na bezpieczeństwo

lut 16, 2018 | Faktoring w mediach

Dla przedsiębiorców korzystających z finansowania w formie faktoringu dostęp do środków na bieżącą działalność to nie wszystko. Oczekują oni także komfortu i bezpieczeństwa. Nie chcą brać na siebie ryzyka niewypłacalności swoich kontrahentów. Na przeciw ich oczekiwaniom wychodzi faktoring pełny – pisze Sebastian Grabek, wiceprzewodniczący komitetu wykonawczego PZF na łamach Biznes Raportu Gazety Finansowej.

 

Za nami kolejny rok dynamicznego rozwoju rynku faktoringu w Polsce. Z usług firm działających w tej branży skorzystało w 2017 r. ponad 9 tys. przedsiębiorstw, czyli o 12,6 proc. więcej niż w poprzednim roku. Wystawiły one ponad 10 mln faktur przedstawionych krajowym faktorom do sfinansowania. To także więcej niż rok wcześniej i to o ponad jedną trzecią – czytamy dalej w artykule Sebastiana Grabka.

 

Dzięki temu firmy faktoringowe znacznie zwiększyły swoje obroty. Ich wartość sięgnęła w 2017 r. kwoty przekraczającej 185 mld zł. Daje to wzrost o 16,7 proc. w porównaniu do roku poprzedniego. Obsługiwały zobowiązania pochodzące od ponad 250 tys. dłużników, wśród których na każdego przypadało średnio blisko 740 tys. zł należności – pisze Sebastian Grabek.

 

Więcej w Gazecie Finansowej z 16 lutego 2018 r. Pełną treść raportu można pobrać ze strony.