IX Międzynarodowy Kongres Faktoringu


20 września 2018, Warszawa

The Westin Warsaw Hotel, al. Jana Pawła II 21

 

20 września 2018 r.

 
Kongres Faktoringu to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu spotkań menedżerów i praktyków faktoringu i finansów w Polsce. Udział w nim biorą uznani eksperci z całego świata. Omawiane są tu najważniejsze problemy i wyzwania stojące przed dostawcami usług faktoringowych zarówno w Polsce, jak i na innych rynkach. Tegoroczna edycja poświęcona była wykorzystaniu nowych technologii w biznesie, finansach i faktoringu. Ocenie zostały poddane szanse dla branży w kontekście rozwoju fintechów. Eksperci poddali także gruntowej analizie zmiany zachodzące w otoczeniu ekonomicznym i prawnym. Kongres Faktoringu to wydarzenie o szczególnym znaczeniu dla prezesów firm faktoringowych, dyrektorów departamentów finansowania handlu w bankach, przedstawicieli środowiska naukowego oraz firm rozwijających infrastrukturę do współpracy z branżą.

 

Już po raz dziewiąty spotykamy się na największym wydarzeniu poświęconym faktoringowi w Polsce. Międzynarodowy Kongres Faktoringu na mapie konferencji branży finansowej wypracował sobie silną pozycję i uznanie. Przez lata przyciągnął wielkie grono wiernych słuchaczy i uczestników zarówno z Polski, jak i ze świata. 

W tym roku bez wątpienia jedną z najciekawszych części Kongresu będzie dyskusja dotycząca innowacji w faktoringu i usługach finansowych. Nasz sektor przyciąga znaczącą liczbę fintechów, co dowodzi, że nasze usługi mają ogromny potencjał dla adaptowania nowych technologii. 

Podobnie, jak w ubiegłym roku, swoimi spostrzeżeniami podzielą się z nami klienci korzystający z naszych usług. Ich doświadczenia stanowią bezcenne wskazówki dla dalszego rozwoju naszego sektora.

Nie zabraknie też prawdziwej gratki dla poszukiwaczy motywacji w codziennej pracy. Naszym gościem specjalnym będzie Jerzy Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w milionach Polaków obudził chęć do wspólnego działania. Jego wykład będzie z pewnością wartościową inspiracją dla każdego.

Jeśli zagadnienia związane z płynnością firm są bliskie Państwa zainteresowaniom, nie może Was zabraknąć na Kongresie!
Do zobaczenia 20 września w warszawskim Westinie!

 

Sebastian Grabek
Przewodniczący Komitetu Wykonawczego
Polskiego Związku Faktorów

Prelegenci

Program

08:30 – 09:30
Rejestracja i kawa powitalna
09:30 – 09:35
Otwarcie Kongresu

Sebastian Grabek, Przewodniczący Komitetu Wykonawczego PZF

09:35 – 10:35
Działaj i idź naprzód!

Jerzy Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

10:35 – 11:15
Faktoring na świecie i w Polsce w 2018 r.

John Brehcist, FCI Advocacy Director, EU Federation, założyciel Roundwindow Consultacy Services
Sebastian Grabek, Przewodniczący Komitetu Wykonawczego PZF

11:15 – 11:45
Przerwa kawowa
11:45 – 13:00
Panel dyskusyjny: Nowe technologie i spółki z sektora fintech na rynku faktoringu

Paneliści: Peter Brinsley (Dyrektor Zarządzający Point Forward Ltd – Wielka Brytania), Gilles Sablin (CIO Advanced Trade Growth Fund), Jakub Więcław (Prezes Zarządu inviPay.com), Monika Woźniak (Dyrektor Operacyjny SMEO), Maciej Drowanowski (Prezes Zarządu Monevia), Daniel Mączyński (Wiceprezes Zarządu Pragma Faktoring SA)
Moderator: Michał Pawlik (Prezes Zarządu SMEO)

13:00 – 13:15
Ogłoszenie wyników konkursu „Złote Pióro PZF”

Komitet Wykonawczy PZF

13:15 – 14:15
Lunch
14:15 – 15:15
Panel dyskusyjny: Klienci o faktoringu

Paneliści: Paweł Bielski (Prezes Zarządu Polski Gaz S.A.), Krystian Gunia (prokurent, Cognor S.A.), Grzegorz Zembrzuski (HR Global), Justyna Nałęcz – Chmielewska (Z-ca Dyrektora Działu Finansów PKP Energetyka SA)
Moderator: Małgorzata Szymańska (Dyrektor Departamentu Faktoringu Banku Ochrony Środowiska)

15:15 – 15:45
Przerwa kawowa
15:45 – 17:15
Panel dyskusyjny: Zmiany w prawie – wpływ na przyszłość branży

Paneliści: Tadeusz Białek (Dyrektor Zespołu Prawno – Legislacyjnego Związku Banków Polskich), Piotr Zawacki (Senior Manager, Deloitte Doradztwo Podatkowe Tokarski i Wspólnicy), Tomasz Wagner (Senior Manager EY)
Moderator: Ewa Guzowska (Radca Prawny, KGK Kancelaria Radcowska E.Guzowska i S-ka)

17:15 – 17:30
Podsumowanie i zakończenie Kongresu

Sebastian Grabek, Przewodniczący Komitetu Wykonawczego PZF

18:00 – 23:00
Spotkanie koktajlowe w restauracji Stixx

Partnerzy

Sponsor Główny
Sponsorzy
Partner Merytoryczny
Partnerzy Medialni