Co daje faktoring eksportowy

sty 27, 2022 | Faktoring w mediach

Za pomocą faktoringu można zniwelować ryzyko kursowe i ograniczyć koszty finansowania wynikające ze wzrostu stóp procentowych w Polsce, czytamy w Pulsie Biznesu.

 

Początek pandemii był dla rynku faktoringowego trudny, ale już w minionym roku wróciły stare, dobre czasy – wzrost zainteresowania tą formą finansowania mocno przyspieszył. Z danych Polskiego Związku Faktorów (PZF) wynika, że obroty firm w nim zrzeszonych wzrosły w 2021 r. o prawie 26 proc.

 

Branża sfinansowania działalność przedsiębiorstw na łączną kwotę 362,4 mld zł. Liczba klientów wzrosła o 41 proc. do 26 tys. Z danych wynika, że po faktoring sięga coraz więcej nie tylko dużych i średnich firm, ale także małych i mikro. Najchętniej przedsiębiorcy wybierają faktoring pełny, czyli z ubezpieczeniem.

(…)

 

Rosło także zainteresowanie faktoringiem eksportowym, jednak jego udział w rynku stanowi zaledwie 17 proc. i nie zmienił się w stosunku do 2020 r.

(…)

 

Firmy, który korzystają z faktoringu eksportowego, też wolą jego pełną wersję. Dla przedsiębiorców handlujących z zagranicą przejęcie ryzyka niewypłacalności odbiorcy jest bardzo ważne.

 

Więcej w Pulsie Biznesu.