Jak można usprawnić restrukturyzację

wrz 29, 2021 | Faktoring w mediach

Faktorzy i ubezpieczyciele należności mogą pomóc firmie przetrwać trudne chwile, o ile o jej kłopotach zostaną odpowiednio wcześnie poinformowani, zwraca uwagę Puls Biznesu.

 

Gazeta przywołuje przykład firmy, która miała złożyć wniosek o upadłość. Menedżerowie jej polskiego oddziału postanowili wykupić lokalny podmiot. Aby mógł funkcjonować, konieczne było utrzymanie dotychczasowych limitów faktoringowych. Faktor postawił jednak warunek – nowa umowa ubezpieczenia. Dotychczasowa była globalna i miała wygasnąć, czytamy w Pulsie Biznesu.

 

– Dostaliśmy tydzień na to, żeby przygotować nową umowę. Udało się – wspomina Maciej Kalbus, dyrektor zespołu finansowania handu w Marsh.

 

Spółka nie miała możliwości pozyskania innego finansowania. Gdyby nie wspólne działanie faktora i ubezpieczyciela, już by jej na rynku nie było. Dzisiaj działa pod nowym szyldem i dobrze się rozwija, zauważa gazeta. 

 

Faktorzy, ubezpieczyciele należności i brokerzy ubezpieczeniowi dyskutowali o podanych problemach podczas XII Międzynarodowego Kongresu Faktoringu, zorganizowanego przez Polski Związek Faktorów (PZF).

 

Więcej w Pulsie Biznesu.