Almanach PZF 2020 dostępny online

sty 20, 2021 | Informacje prasowe

Wydawany raz do roku Almanach Polskiego Związku Faktorów jest już dostępny w serwisie internetowym PZF. Aktualne wydanie prezentuje zarówno analizy rozwoju rynku faktoringu, jak i praktyczne informacje dotyczące zarządzania tą usługą.

 

Almanach Polskiego Związku Faktorów ukazuje się od 2011 r. i jest unikatowym, cyklicznym wydawnictwem prezentującym materiały o faktoringu i innych usługach związanych z finansowaniem i zarządzaniem należnościami.

 

– Almanach propaguje faktoring i jest platformą, za pomocą której uznani polscy i zagraniczni faktorzy dzielą się swoimi bogatymi doświadczeniami. Dziesiąty tom wydawnictwa zawiera publikacje przygotowane zarówno przez teoretyków, jak praktyków zarządzających tą usługą –mówi Dariusz Steć, dyrektor wykonawczy PZF.

 

Wydanie tradycyjnie otwiera prezentacja analizy rozwoju polskich faktorów.

 

Kolejny artykuł omawia potrzeby popularyzacji wiedzy ekonomicznej i nakreśla głównezagadnienia oraz działania, które powinny być podjęte w ramach szerokiej edukacji ekonomicznej naszego społeczeństwa. Jego autorem jest Michał Polak z fundacji Warszawski Instytut Bankowości.

 

Najbardziej palący dla polskich faktorów problem, skutecznego radzenia sobie z mechanizmem podzielonej płatności, omawia Ewa Guzowska z Kancelarii Radcowskej E. Guzowska i S-ka. Autorka doskonale zna codzienne problemy faktorów, prowadzi obsługę prawną firmy faktoringowej i stale współpracuje z Polskim Związkiem Faktorów.

 

Złożone uwarunkowania działań marketingowo-promocyjnych faktorów przybliża grupa ekspertów w składzie: Barbara Dzida i Mateusz Kowalski (Bibby Financial Services), Magdalena Szymańska, Aleksandra Grabarska oraz Waldemar Leszczyński (Human Signs), Robert Bernaciak, Przemysław Oskaldowicz i Paulina Różycka (PerformanceLabs.pl).

 

Ostatni tekst praktycznej części wydawnictwa napisał Mark Mandula, amerykański faktor z United Capital Funding, autor kilku artykułów z poprzednich roczników wydawnictwa. W artykule zatytułowanym Polska branża faktoringu po COVID-19 – aspekty przywództwa autor podejmuje próbę określenia najważniejszych problemów, przed którymi znalazł się polski faktoring.

 

W drugiej części wydawnictwa zamieściliśmy artykuły, w których faktoring jest przedstawiony w teoretycznym ujęciu. Znajdują się tu obszerne fragmenty prac licencjackich i magisterskich obronionych w 2020 roku, nadesłanych na konkurs o „Złote Pióro PZF”.

 

Zapraszamy do lektury!