Poznaj Zwycięzców CEE SME Banking Awards 2020

lis 30, 2020 | Informacje prasowe

25 Listopada odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja SME Banking Club, która po raz pierwszy została przeprowadzona w całości w wersji online. Ponad 30 prelegentów z różnych krajów, specjalnie zaprojektowane wirtualne strefy wystawców oraz strefy networkingowe, a także interesujące panele dyskusyjne to nie były jedyne atrakcje tego wydarzenia. Patronat nad nim objął Polski Związek Faktorów.

 

Zwieńczeniem konferencji była ceremonia rozdania nagród za najlepsze rozwiązania cyfrowe wdrożone przez bankowców z sektora MŚP oraz firm typu FinTech dla Klientów MŚP w roku 2020 w następujących kategoriach: 

  • The Best Online Banking for SMEs in the CEE region in 2020
  • The Best Mobile Banking for SMEs in the CEE region in 2020
  • The Best Digital Lending Solution for SMEs in the CEE region in 2020
  • The Best Digital Factoring Solution for SMEs in the CEE region in 2020
  • The Best Digital Sales Tool for SMEs in the CEE region in 2020

 

Nominowani zostali wyłonieni przez SME Banking Club na podstawie wnikliwych badań i rankingów obejmujących firmy z regionu Europy Środkowo – Wschodniej. A oto zwycięzcy. 

 

The Best Online Banking for SMEs in the CEE region in 2020

 

W tej kategorii SME Banking Club przeanalizował funkcjonalność rozwiązań bankowości internetowej w regionie CEE dla sektora MŚP  w oparciu o 90 parametrów. 

 

Wygrał ING Bank Śląski (Polska) za ING Business – Bankowość Internetowa dla  Klientów MŚP oraz korporacji.  Nagrodę odebrał Adam Walendziewski, Tribe Lead odpowiedzialny za kanały cyfrowe dla klientów SME i MC w ING Banku Śląskim.

 

The Best Mobile Banking for SMEs in the CEE region in 2020

 

W tej kategorii, podobnie jak przy ocenie bankowości internetowej, również  było branych pod uwagę 90 parametrów.

 

Zwyciężył ING Bank Śląski (Polska) za rozwiązanie Moje ING – bankowości mobilna dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców.  Nagrodę odebrał Wojciech Widenka, Tribe Lead odpowiedzialny za segment przedsiębiorców w ING Banku Śląskim.

 

The Best Digital Lending Solution for SMEs in the CEE region in 2020

 

W tej kategorii SME Banking Club przeanalizował możliwości ubiegania się oraz otrzymania kredytu w pełni online, przez klientów z sektora Mikro oraz MŚP na podstawie 20 parametrów. 

 

Miejsce pierwsze ex aequo zajęli: Moneta Money Bank (Czechy), ING Bank Śląski (Polska) za wdrożenie cyfrowego procesu kredytowania dla przedsiębiorców oraz spółek. 

 

Nagrody odebrali: Petr Kabele, Senior Product Manager w  Moneta Money Bank (Czechy); Wojciech Widenka, Tribe Lead odpowiedzialny za segment przedsiębiorców w ING Banku Śląskim (Polska); Michal Tusznio, Dyrektor Departamentu odpowiedzialny za finansowanie firm w ING Banku Śląskim (Polska).

 

The Best Digital Factoring Solution for SMEs

 

By wyłonić zwycięzcę w tej kategorii przeanalizowana została dostępność produktów faktoringowych dla klientów MŚP w kanałach cyfrowych w oparciu o 17 parametrów. 

 

Przy ocenie wszystkie parametry traktowane były równorzędnie.

 

Zwyciężyła firma SMEO – factoringowy fintech z Polski, zapewniający w pełni cyfrowy proces faktoringu dla klientów MŚP.  Nagrodę odebrał Michal Pawlik, CEO w SMEO (Polska). 

 

 

The Best Digital Sales Tool for SMEs

 

Zwycięzca w tej kategorii został wybrany na podstawie przeglądu pierwszych wdrożeń cyfrowych procesów pozyskiwania klientów w regionie Europy Środkowo – Wschodniej. 

 

Nagrodę otrzymał Budapest Bank (Hungary) za system Sales Telemetry, a odebrał ją Adam Jano, Head of Business Support & Sales Development w Budapest Bank (Węgry).

 

Wszystkim zwycięzcom oraz nominowanym gratulujemy sukcesu i z niecierpliwością czekamy na kolejne innowacyjne rozwiązania!

 

Obejrzyj całą ceremonię. 

 

Dowiedz się więcej o analizie dostępności produktów faktoringowych dla klientów MŚP w kanałach cyfrowych.

 

Więcej szczegółów o rankingu i badaniach SME Banking Club.