PZF patronem Risk & Supervision Meeting

wrz 11, 2020 | Informacje prasowe

Polski Związek Faktorów po raz kolejny był patronem dorocznego spotkania branży faktoringowej i leasingowej – Risk & Supervision Meeting organizowanego przez CRiF. Tegoroczna edycja odbyła się 10 września w warszawskim hotelu Marriott. Konferencja skierowana była do osób odpowiedzialnych za obszar ryzyka, analiz i przeciwdziałania wyłudzeniom w sektorze leasingowym i faktoringowym.

 

Nadrzędnym celem wydarzenia jest wymiana doświadczeń oraz znalezienie cech wspólnych w sferze nadużyć. Punktem docelowym znalezienia wspólnych obszarów jest zacieśnienie współpracy obydwu sektorów, które działają dla podobnego segmentu klientów.

 

Poznaliśmy mechanizmy przestępczości ubezpieczeniowej. Omówiliśmy tradycyjną klasyfikację podstawowych grzechów i wad oszusta. I najważniejsze – w efekcie końcowym połączyliśmy siły, aby skuteczniej zapobiegać wyłudzeniom finansowym.

 

Podczas konferencji zostały zaprezentowane wyniki badania nadużyć za rok 2019. Było to jedyne takie badanie w skali kraju porównujące sektor leasingowy i faktoringowy.

 

Niespodzianką było wręczenie przez Wiceprezesa CRIF Poland, Piotra Badurę i Pełnomocnika Zarządu, Magdalenę Dźwigałę-Basis statuetek Zaufani w Biznesie 2020. Jest to nagroda branżowa za innowacyjne podejście do rozwoju platformy weryfikacji podmiotów gospodarczych oraz kreowanie najwyższych standardów dla branży leasingowej i faktoringowej w Polsce. Nagrodę otrzymały firmy:

  • ING Lease (Polska) Sp. z o.o.
  • mLeasing Sp. z o.o.
  • Millennium Leasing Sp. z o.o.
  • Bibby Financial Services Sp. z o.o.
  • ING Commercial Finance Polska S.A.
  • SMEO S.A.

 

 

Tegoroczna konferencja nabrała jeszcze bardziej warsztatowego charakteru. Nie zabrakło też czasu na rozmowy w kuluarach i debaty ekspertów.

 

Więcej na stronie Risk & Supervision Meeting.