Ruszył faktoring z gwarancjami

wrz 8, 2020 | Faktoring w mediach

Znamy szczegóły wartego 11,5 mld zł programu zapewniającego spłaty limitów faktoringowych. BGK podpisał pierwsze umowy z faktorami, czytamy w Pulsie Biznesu.

 

Przedsiębiorcy już mogą korzystać z faktoringu ze wsparciem Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK). Na razie umowę podpisały cztery firmy. Są to: Pekao Faktoring, Millenium Faktoring, PKO Faktoring raz Santander Factoring. W ciągu kilku dni dołączą kolejne trzy instytucje.

 

– W najbliższym czasie umowy podpisze kilkunastu kolejnych faktorów, którzy wyrazili taką chęć. Zainteresowanie programem jest bardzo duże, zarówno ze strony firm oferujących faktoring, jak i przedsiębiorców korzystających z tego finansowania – mówi na łamach gazety Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes BGK.

 

Gwarancje spłaty limitów faktoringowych, podobnie jak kredyty, są udzielane z Funduszu Gwarancji Płynnościowych. Mogą z nich skorzystać przedsiębiorcy niezależnie od wielkości firmy i branży, w jakiej działają. Nie muszą udowadniać negatywnego wpływu COVID-19 na swoją działalność.

 

– Wsparcie w ramach programu jest bardzo szerokie. Nie ma tu większych ograniczeń – ocenia Jarosław Jaworski, przewodniczący komitetu wykonawczego PZF, na łamach Pulsu Biznesu.

 

Więcej w Pulsie Biznesu.