Jan Krzysztof Bielecki gościem specjalnym Międzynarodowego Kongresu Faktoringu

sie 21, 2019 | Informacje prasowe

Gościem specjalnym dziesiątej edycji Międzynarodowego Kongresu Faktoringu będzie Jan Krzysztof Bielecki, były premier, a obecnie Przewodniczący Rady Doradczej Partnerów EY Polska. Jego wystąpienie rozpocznie tegoroczne obrady.

 

Międzynarodowy Kongres Faktoringu, organizowany przez Polski Związek Faktorów, odbędzie się już za niecały miesiąc w Centrum Praskim Koneser. To jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu spotkań menedżerów i praktyków faktoringu i finansów w Polsce. Udział w nim biorą uznani eksperci z całego świata. 

 

Uczestników czeka spotkanie pełne pasjonujących wystąpień i ciekawych dyskusji. Gościem specjalnym Kongresu będzie Jan Krzysztof Bielecki, były Premier, a obecnie Przewodniczący Rady Doradczej Partnerów EY Polska.

 

Jan Krzysztof Bielecki w życiu politycznym i gospodarczym Polski jest obecny od ponad 20 lat. Był też Ministrem ds. Integracji Europejskiej, współzałożycielem Kongresu Liberalno-Demokratycznego i Unii Wolności oraz Dyrektorem Wykonawczym Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie.

 

Od października 2003 do stycznia 2010 roku pełnił funkcję Prezesa Banku Pekao S.A. Od 2008 roku do 2013 był członkiem Rady Powierniczej Muzeum Narodowego w Warszawie. W 2013 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego powołał go na kolejną 5-letnią kadencję.

 

W listopadzie 2009 roku został powołany na Przewodniczącego Rady Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (PISM) i pełnił tę funkcję do grudnia 2015. PISM jest czołowym środkowoeuropejskim think tankiem zajmującym się polityką zagraniczną, integracją europejską, bezpieczeństwem oraz międzynarodowymi stosunkami gospodarczymi.

 

W marcu 2010 r. został powołany przez premiera Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów. Podstawowym zadaniem Rady Gospodarczej jest przedstawianie premierowi niezależnej i obiektywnej opinii na temat bieżących i planowanych działań rządu.  Rada ocenia również sytuację społeczno-ekonomiczną Polski na tle zjawisk zachodzących w Europie i gospodarce globalnej. Pełnił swoją funkcję do grudnia 2014. W styczniu 2015 dołączył do EY Polska jako przewodniczący Rady Doradczej Partnerów.