Faktorzy zagrali z Orkiestrą!

mar 8, 2019 | Informacje prasowe

Rynek faktoringu przyłączył się do tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Polski Związek Faktorów kupił historyczne serduszko nr 0000255 z 16. edycji WOŚP. Dołożył w ten sposób cegiełkę do jej tegorocznego sukcesu.

 

Padł kolejny rekord Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas 27. finału zebrano blisko 176 mln zł. Tym razem Orkiestra grała na rzecz zakupu sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 

Zagrali z nią także członkowie Polskiego Związku Faktorów. – Po raz pierwszy i, mam nadzieję, nie ostatni włączyliśmy się we wspieranie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Działalność fundacji i samego Jerzego Owsiaka od lat budzi nasz podziw. Rynek faktoringu skupia ludzi obdarzonych wrażliwością i chęcią niesienia pomocy, dlatego decyzja, aby nasze środowisko przyłączyło się do tegorocznego finału WOŚP zapadła jednogłośnie. Wypełniliśmy w ten sposób zobowiązanie, jakie złożyliśmy Jerzemu Owsiakowi we wrześniu 2018 r., kiedy mieliśmy okazję gościć go na IX Międzynarodowym Kongresie Faktoringu – powiedział Sebastian Grabek, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PZF.

 

Spotkanie z Jerzym Owsiakiem, prezesem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, otworzyło ubiegłoroczną edycję Kongresu. Zachwycił on słuchaczy historią początków swojej niezwykłej inicjatywy, która po ćwierć wieku należy do największych na świecie przedsięwzięć filantropijnych.

 

W ciągu 27. Finałów Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1 miliarda złotych. Jej wolontariusze co roku, niezależnie od pogody wspólnie ze wszystkimi Polakami zbierają środki na konkretny, wcześniej wytyczony przez Fundację medyczny cel. Do tej pory zbierano między innymi dla:

  • Kardiochirurgii dziecięcej
  • Ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach
  • Ratowania życie niemowląt i dzieci młodszych
  • Ratowanie życia dzieci z chorobami nerek
  • Ratowanie życia dzieci z wadami wrodzonymi
  • Nowoczesne metody diagnostyki i leczenia w neonatologii i pediatrii
  • Dzieci z chorobami onkologicznymi
  • Godnej opieki medycznej seniorów

 

Menedżerom i praktykom faktoringu i finansów Jerzy Owsiak zarekomendował wiele cennych porad. Wskazał długofalowe i bezcenne korzyści wynikające z zaangażowania w codzienną pracę. – Bądźcie cierpliwi i nieustępliwi. Róbcie najlepiej jak potraficie swoją robotę. Nie idźcie do „focha”, idźcie tam gdzie jest ruch. Idźcie tam, gdzie są pomysły, gdzie jest kreatywność. Zachowajcie swoją różnorodność, ale miejcie w sobie energię. Patrzcie na świat od strony pozytywów – mówił Jerzy Owsiak.