Faktoring – mity i fakty

gru 17, 2018 | Faktoring w mediach

Gotówka od zaraz w zamian za faktury – to najprostsza i najkrótsza definicja faktoringu. Pomaga on prowadzić każdy biznes, dzięki gwarancji płynności finansowej i zwiększeniu elastyczności wobec kontrahentów. Jednak wokół tej usługi narosło wiele mitów. Rozwiewa je Konrad Klimek, Wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego Polskiego Związku Faktorów, na łamach Dziennika Gazety Prawnej.

 

Faktoring to dla przedsiębiorców wygodny sposób pozyskiwania środków na finansowanie bieżącej działalności – pisze Konrad Klimek. Jest przy tym doskonałą formą zabezpieczenia przez ryzykiem braku zapłaty ze strony kontrahentów. Oferta jest łatwo dostępna, ponieważ uzyskanie finansowania opiera się w niej wyłącznie na wystawionych fakturach. Dzięki swej przystępności zyskuje na popularności wśród przedsiębiorców i stała się najszybciej rozwijającą się usługą finansową – dodaje autor.

 

Przynosi ona przedsiębiorcy wiele korzyści. Oferuje dostęp do środków na bieżącą działalność, przejmuje ryzyko niewypłacalności kontrahentów i jest łatwy w uzyskaniu. Jakie są inne zalety faktoringu? O tym w Dzienniku Gazecie Prawnej z 17 grudnia 2018 r. oraz w serwisie Poradnik Biznesu.