Nastroje polskich przedsiębiorców – XIV fala Bibby MSP Index

lut 22, 2018 | Badania i raporty

W ostatnim badaniu Bibby MSP Index widać znaczną poprawę nastrojów wśród przedsiębiorców. Wysokość wskaźnika Bibby MSP Index jest na poziomie 57,9 pkt – widzimy tendencję rosnącą w stosunku do poprzednich czterech fal badania.

 

Bibby MSP Index to cykliczne badanie sprawdzające aktualną ocenę sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstw z sektora MŚP. Badanie to jest prowadzone od 2011 r., dwa razy w roku. Projekt realizowany jest na zlecenie firmy faktoringowej Bibby Financial Services na reprezentacyjnej grupie małych i średnich przedsiębiorstw z 6 branż.

 

Celem badania jest pozyskanie informacji na temat otoczenia zewnętrznego przedsiębiorstw i klimatu ekonomicznego do prowadzenia biznesu w Polsce. Raport pozwala na zebranie informacji i opracowanie szacunkowych prognoz co do najbliższej (w perspektywie 6 miesięcy) przyszłości przedsiębiorstw.

 

Na podstawie zebranych danych dotyczących zatrudnienia, sprzedaży, inwestycji, płynności finansowej oraz zadłużenia przedsiębiorstw określany jest wskaźnik (Bibby MSP Index) obrazujący kondycję firm z grupy MŚP.

Badania jest realizowane na grupie 450 respondentów – osób odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji finansowych, głównie prezesi, członkowie zarządów, dyrektorzy finansowi oraz główni księgowi w firmach zatrudniających od 9 do 249 pracowników.

 

Więcej na stronie Bibby MSP Index