Faktoring pełny – oferta dla ceniących pewność i wygodę

gru 18, 2017 | Faktoring w mediach

Aż 60 proc. obrotów faktoringowych stanowi dziś faktoring pełny – przypomina Jarosław Dąbrowski, wiceprzewodniczący komitetu wykonawczego Polskiego Związku Faktorów w artykule dla portalu PoradnikBiznesu.info. To oferta dla tych przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność w szybko zmieniających się warunkach rynkowych. Zapewnia ona nie tylko dostęp do finansowania, ale także chroni przed ryzykiem braku zapłaty ze strony kontrahentów – podkreśla Jarosław Dąbrowski.

 

Dla wielu przedsiębiorców korzystających z faktoringu szybki dostęp do środków na finansowanie bieżącej działalności to za mało. Oczekują oni także ochrony przed ryzykiem braku zapłaty ze strony kontrahentów za dostarczone towary bądź usługi. Prowadzą oni działalność na rynkach, na których dynamicznym przemianom podlegają warunki funkcjonowania. Dlatego skorzystają oni z finansowania tylko w przypadku gwarancji ochrony przed ryzykiem płatniczym. To właśnie z myślą o nich branża faktoringowa przygotowała ofertę w opcji pełnej.

 

Faktoring pełny jest dziś najczęściej wybieraną przez przedsiębiorców formą tej usługi. Stanowi blisko 60 proc. obrotów całej branży. W jej ramach firmy faktoringowe biorą na siebie ryzyko niewypłacalności kontrahentów współpracujących z klientami.

 

Więcej w serwisie Poradnik Biznesu.