Szansa na rozwój każdego biznesu

paź 20, 2017 | Faktoring w mediach

Dwucyfrowe tempo wzrostu, stale rosnąca liczba klientów i innowacyjne rozwiązania systematycznie wprowadzane do oferty – to kluczowe osiągnięcia rynku faktoringu w Polsce w ostatnich latach. Takie wnioski, a także perspektywy dalszego rozwoju tego sektora były głównymi tematami VIII Międzynarodowego Kongresu Faktoringu – pisze na łamach Gazety Finansowej Dariusz Steć, przewodniczący komitetu wykonawczego Polskiego Związku Faktorów.

 

Rynek faktoringu w Polsce od kilku lat utrzymuje dwucyfrowe tempo wzrostu. W I półroczu 2017 r. polscy przedsiębiorcy powierzyli firmom zrzeszonym w Polskim Związku Faktorów wierzytelności o łącznej wartości 83,6 mld zł. To o 13,6 proc. więcej niż przed rokiem.

 

Już ponad 8,1 tys. podmiotów gospodarczych w Polsce korzysta z tych usług. To o 12,5 proc. więcej niż rok temu. Tym co menedżerów zarządzających podmiotami konkurującymi na tym rynku cieszy najbardziej, jest fakt, że liczba klientów rosła w ostatnim czasie po raz pierwszy równie szybko, jak kwota wierzytelności powierzonych faktorom. Firmy faktoringowe sfinansowały w ciągu sześciu miesięcy blisko 4 mln faktur. Średnia wartość pojedynczej faktury sięgała 21,5 tys. zł.

 

Więcej w Gazecie Finansowej z 20 października 2017 r.