Władze PZF

Komitet Wykonawczy PZF

Jarosław Jaworski

Jarosław Jaworski

Przewodniczący Komitetu Wykonawczego PZF

Country Manager Coface w Polsce.

Od 1 stycznia 2012 roku jest prezesem Coface. Jako Country Manager odpowiada za rozwój wszystkich obszarów działalności grupy Coface w Polsce: ubezpieczenia należności, faktoringu, informacji gospodarczej oraz windykacji B2B.

Do Coface dołączył w 2006 roku, biorąc na siebie odpowiedzialność za wprowadzenie na polski rynek spółki faktoringowej Coface, która obecnie jest jednym z największych graczy na rynku i największym faktorem niebankowym w Polsce. Przez wiele lat Członek Komitetu Wykonawczego i Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Faktorów.

W bankowości i usługach finansowych od 1992 roku, od 1999 roku w branży faktoringowej, wcześniej jako dyrektor sprzedaży usług faktoringowych. Absolwent ekonomii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz studiów MBA University of Illinois na Politechnice Lubelskiej. Uczestnik wielu szkoleń i konferencji.

Jerzy Dąbrowski

Jerzy Dąbrowski

Wicprzewodniczący Komitetu Wykonawczego PZF

Dyrektor Generalny, Prezes Zarządu Bibby Financial Services Sp. o.o.

Z rynkiem faktoringowym związany od 2002 roku, wcześniej w grupie Pekao i w Banku Raiffeisen. Ostatnio zajmował stanowisko Starszego Dyrektora kierującego Departamentem Faktoringu i Finansowania Handlu w Banku Millennium S.A., który jako pierwszy bank w Polsce został członkiem Polskiego Związku Faktorów.

Były Członek Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Faktorów. Uczestnik wielu konferencji i seminariów mających na celu promocję wśród polskich przedsiębiorstw rozwiązań z zakresu faktoringu, optymalizacji przepływów pieniężnych po stronie należności i zobowiązań, administracji i zabezpieczenia spływu należności.

Aktywnie uczestniczy w debacie o rynku faktoringowym, prezentując swój punkt widzenia w licznych artykułach prasowych, wystąpieniach podczas konferencji, wywiadach radiowych i telewizyjnych.

Absolwent Instytutu Ekonomii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, w którym przez 4 lata był również pracownikiem naukowym w Katedrze Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych.

Konrad Klimek

Konrad Klimek

Wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego PZF

Prezes Zarządu KUKE Finance S.A.

Doświadczony menedżer specjalizujący się w zagadnieniach sprzedażowych, posiadający szeroką wiedzę praktyczną z zakresu finansów, a w szczególności finansowania i ubezpieczenia należności. 

Od początku kariery zawodowej związany z rynkiem faktoringowym. W Polfactor S.A. (obecnie mFaktoring S.A.) był odpowiedzialny za rozwój sprzedaży, a od 2008 roku pełnił obowiązki Dyrektora Działu Sprzedaży i Marketingu. Następnie pracował w Coface Poland Factoring Sp. z o.o. jako Zastępca Dyrektora Handlowego ds. Faktoringu. Od 2014 roku Prezes Zarządu KUKE Finance S.A. – spółki faktoringowej, którą zakładał i wprowadzał na polski rynek. 

Absolwent Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie (obecnie Uczelnia Łazarskiego). Ukończył studia podyplomowe na kierunku menedżersko-finansowym w Szkole Głównej Handlowej. Posiadacz Diploma of Proficiency in Selling Export Factoring uzyskanego w Factors Chain International.

Żonaty, ma dwójkę dzieci. Wolny czas lubi spędzać aktywnie, najchętniej na rowerze albo na boisku do koszykówki. Miłośnik zabytkowych samochodów. 

Andrzej Żbikowski

Andrzej Żbikowski

Wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego PZF

Doradca Prezesa Zarządu ING CF S.A.

Absolwent Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie (Niemcy). Uczestniczył w wielu krajowych i międzynarodowych programach szkoleniowych, m.in. „Management 2000” (The Canadian International Management Institute) oraz w szkoleniach Międzynarodowej Szkoły Bankowości i Finansów w Katowicach.

Od roku 1987 na kierowniczych stanowiskach w zarządach różnych spółek prawa handlowego. Od 19 lat związany z sektorem finansowym prezes zarządu Polfactor SA (1995-2001); prezes zarządu Handlowy – Heller SA (2002 – 2006). Od 2007 do 2014 prezes zarządu ING Commercial Finance Polska SA. Obecnie sprawuje funkcje doradcy prezesa zarządu ING CF.

Jest jednym z współzałożycieli Polskiego Związku Faktorów. Od wielu lat współpracuje z Factors Chain International. Jest członkiem Komitetu Wykonawczego Europejskiej Federacji Faktoringu i Finansowania Handlu z ramienia PZF.

Żonaty, ma trójkę dzieci. Czas wolny spędza chętnie na nartach i windsurfingu. Wspiera działalność Polskiego Stowarzyszenia Promocji Oświatowych prowadzącego zespół szkół niepublicznych na warszawskich Bielanach.

Komisja Rewizyjna PZF

Stanisław Atanasow

Stanisław Atanasow

Członek Komisji Rewizyjnej PZF

Prezes Zarządu Credit Agricole Commercial Finance Polska S.A.

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Z branżą faktoringową związany od 1998 roku (był Szefem Zespołu Marketingu FORIN Sp. z o. o., Dyrektorem Sprzedaży i Marketingu, później w BZ WBK Faktor Sp. z o. o., Dyrektorem i Członkiem Zarządu Hilton–Baird Polska).

Od czerwca 2011 r. jest Prezesem Zarządu Credit Agricole Commercial Finance Polska SA, spółki faktoringowej należącej do EFL. Odpowiadał za zbudowanie spółki i uruchomienie działalności operacyjnej w 2012 roku. Jest autorem licznych publikacji na temat faktoringu w polskiej prasie specjalistycznej. Interesuje się lotnictwem i historią.

Biegle mówi po angielsku, rosyjsku i bułgarsku.

Paweł Kacprzak

Paweł Kacprzak

Członek Komisji Rewizyjnej PZF

Członek Zarządu BNP Paribas Faktoring Sp. z o.o. 

Absolwent Wydziału bankowości i finansów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Karierę w bankowości rozpoczął w 1997 roku w BIG Banku. Zajmuje się faktoringiem od 18 lat. Zaczął karierę w 1998 roku w firmie Forin Sp. z o.o., niezależnej spółce faktoringowej. Od 2002 roku zajął się faktoringiem dla przedsiębiorstw w Raiffeisen Banku. Od 2009 roku jest odpowiedzialny za działalność faktoringową banku Raiffeisen w Polsce, obecnie BNP Paribas Faktoring – jednego z liderów rynku przez 7 kolejnych lat. Jest członkiem zarządu „Central Eastern Europen Chapter” w ramach International Factors Group.